SVEN ARNE GILLGREN, 116 delar, rostfritt stål, "Ranka", Gense, 1900-talets andra hälft.

Tolv gafflar, längd 18,5 cm.
Tolv knivar, längd 20 cm.
Tolv skedar, längd 18,5 cm.
Tolv fiskgafflar, längd 17,5 cm.
Tolv fiskknivar, längd 19 cm.
Tolv smörgåsgafflar, längd 16 cm
Tolv smörgåsknivar, längd 17,5 cm.
Tolv dessertskedar, längd 16 cm.
Tolv skedar, längd 15 cm.
Sex smörknivar, längd 15 cm.
Två serveringsskedar, längd 22 cm.

Slitage. Mindre anlöpningar.

Klubbat pris
2 500
221
230
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
6 jul 2018 19:38
2 500 SEK
6 jul 2018 19:38
2 300 SEK
6 jul 2018 19:38
2 200 SEK
6 jul 2018 19:37
1 900 SEK
6 jul 2018 19:37
1 800 SEK
6 jul 2018 18:27
1 433 SEK
6 jul 2018 16:17
1 333 SEK
6 jul 2018 16:16
1 303 SEK
6 jul 2018 16:16
1 203 SEK
5 jul 2018 22:44
1 000 SEK
28 jun 2018 22:39
603 SEK
28 jun 2018 20:34
300 SEK