MARIANNE WESTMAN, 26 servisdelar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets tredje kvartal.

Elva koppar med fat, höjd 5,5 cm.
Tolv assietter, diameter 17 cm.
En sockerskål med lock, höjd 7,5 cm.
En gräddkanna, höjd 7,5 cm.
Ett fat, mått 28x22 cm.

Tre extra kaffefat medföljer.

Bruksslitage. En kopp och en assiett (fotring) med obetydliga nagg.

Klubbat pris
3 400
300
313
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
28 jun 2018 22:07
3 400 SEK
28 jun 2018 22:07
3 200 SEK
28 jun 2018 22:07
3 200 SEK
28 jun 2018 22:07
3 000 SEK
28 jun 2018 22:07
2 800 SEK
28 jun 2018 22:05
2 600 SEK
26 jun 2018 17:23
2 400 SEK
26 jun 2018 17:20
2 200 SEK
26 jun 2018 17:20
2 000 SEK
26 jun 2018 17:20
1 950 SEK
22 jun 2018 6:41
1 850 SEK
21 jun 2018 16:36
1 750 SEK
21 jun 2018 16:36
1 660 SEK
20 jun 2018 19:49
1 650 SEK
20 jun 2018 19:49
1 550 SEK
20 jun 2018 19:49
1 450 SEK
20 jun 2018 19:49
1 350 SEK
20 jun 2018 19:49
1 100 SEK
20 jun 2018 19:49
1 000 SEK
20 jun 2018 19:48
600 SEK
20 jun 2018 19:48
550 SEK
20 jun 2018 6:12
350 SEK
19 jun 2018 23:30
300 SEK