SVEN ARNE GILLGREN, 304 delar, rostfritt stål, "Ranka", Gense, 1900-talets andra hälft.

26 gafflar, längd 18 cm.
24 knivar, längd 20 cm.
26 skedar, längd 18 cm.
26 fiskgafflar, längd 17 cm.
27 fiskknivar, längd 19 cm.
18 smörgåsgafflar, längd 16 cm.
26 smörgåsknivar, längd 18 cm.
33 tårtgafflar, längd 15 cm.
33 tårtknivar, längd 16 cm.
15 dessertskedar, längd 16 cm.
10 skedar, längd 15 cm.
18 kaffeskedar, längd 12 cm.
15 smörgåsknivar, längd 15 cm.
Tre serveringsskedar, längd 22 cm.
En såsslev, längd 17 cm.
En soppslev, längd 28 cm.
Två mindre skålar, diameter 10, höjd 4,5 cm.

Slitage. Ställvis anlupna. Kniv med skada.

Klubbat pris
10 000
872
912
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
21 jun 2018 15:18
10 000 SEK
21 jun 2018 15:18
10 000 SEK
21 jun 2018 15:18
9 200 SEK
21 jun 2018 15:18
9 000 SEK
21 jun 2018 15:16
8 200 SEK
21 jun 2018 15:16
8 000 SEK
21 jun 2018 15:16
7 200 SEK
21 jun 2018 15:16
7 000 SEK
21 jun 2018 15:16
6 700 SEK
21 jun 2018 15:16
6 500 SEK
18 jun 2018 10:40
5 700 SEK
18 jun 2018 10:40
5 500 SEK
17 jun 2018 22:28
5 200 SEK
17 jun 2018 22:28
5 000 SEK
17 jun 2018 22:28
5 000 SEK
17 jun 2018 22:28
4 200 SEK
17 jun 2018 22:28
4 000 SEK
17 jun 2018 22:28
3 200 SEK
17 jun 2018 22:28
3 000 SEK
17 jun 2018 22:28
2 200 SEK
17 jun 2018 22:28
2 000 SEK
17 jun 2018 8:31
1 500 SEK
15 jun 2018 19:56
300 SEK