1063916

ELSA STACKELBERG, fåtöljer, ett par, Fri Form, Edsbruk, 1900-talets andra hälft.

Målat trä. Ett benpar på hjul. Sitthöjd ca 35 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Senare målning. Färgbortfall. Torrsprickor. Senare dynor.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Heathcote-Ball

    Anna Heathcote-Ball

    anna.heathcoteball@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 700
    165 EUR
    187 USD

    Budhistorik (10 bud)
    510 aug 18:221700SEK
    4A10 aug 18:221600SEK
    410 aug 14:571550SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes