SKÅL, BURK OCH KANNA, svart basalt, England, 1800-talets första hälft.

Dekor av rutmönster och klassiska motiv. Kannans höjd 13 cm.

Ytskikt med slitage. Mindre nagg.

Klubbat pris
3 600
318
331
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (21 bud)
21 jul 2018 16:29
3 600 SEK
21 jul 2018 16:29
3 600 SEK
21 jul 2018 16:29
3 400 SEK
21 jul 2018 16:29
3 200 SEK
21 jul 2018 16:29
3 100 SEK
21 jul 2018 15:57
2 200 SEK
21 jul 2018 11:37
2 060 SEK
21 jul 2018 11:37
1 910 SEK
21 jul 2018 11:37
1 810 SEK
20 jul 2018 19:01
1 700 SEK
20 jul 2018 19:01
1 600 SEK
20 jul 2018 17:34
1 200 SEK
20 jul 2018 17:34
1 100 SEK
19 jul 2018 22:19
650 SEK
19 jul 2018 22:19
600 SEK
16 jul 2018 13:39
550 SEK
16 jul 2018 13:39
500 SEK
16 jul 2018 13:39
450 SEK
16 jul 2018 13:39
400 SEK
15 jul 2018 13:49
350 SEK
14 jul 2018 12:48
300 SEK