LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Balusterformad. Droppkopp. Triangulär bad på tassfötter. Höjd 29 cm.

Åldersrelaterat slitage. Möjligen ej ursprungligen sammanhörande delar. Bristningar. Sned.

Klubbat pris
605
53
56
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
20 jul 2018 19:41
605 SEK
20 jul 2018 16:43
555 SEK
19 jul 2018 22:37
505 SEK
19 jul 2018 17:45
455 SEK
15 jul 2018 21:02
405 SEK
13 jul 2018 15:56
355 SEK
13 jul 2018 15:56
350 SEK
13 jul 2018 8:27
300 SEK