YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.

Rund form. Delvis godronnerad. På tre tassfötter. Hänklar med dekor av lejonmaskaroner. Höjd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Bristningar.

Klubbat pris
1 150
102
106
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
18 jul 2018 19:59
1 150 SEK
18 jul 2018 19:59
1 050 SEK
18 jul 2018 19:58
900 SEK
18 jul 2018 19:58
850 SEK
17 jul 2018 21:44
450 SEK
16 jul 2018 5:27
400 SEK
13 jul 2018 12:54
350 SEK
12 jul 2018 7:37
300 SEK