Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, KANDELABRAR, ett par, tenn, Taito 1930-tal.

Höjd 18 cm. Bredd 27 cm.

Tidsrelaterat bruksslitage.

Formgivare

Klubbat pris
55
574
62
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (8 bud)
4 jul 2018 13:51
55 EUR
4 jul 2018 10:03
50 EUR
4 jul 2018 10:03
48 EUR
3 jul 2018 23:09
45 EUR
3 jul 2018 14:17
40 EUR
2 jul 2018 16:51
35 EUR
2 jul 2018 16:51
35 EUR
27 jun 2018 21:23
30 EUR