Henry Ericsson

(Finland, 1898-1933)
Henry Ericsson
(Finland, 1898-1933)

HENRY ERICSSON, dricksglas, 25 st, "H.E -glas", Riihimäki Glasbruk , sent 1920-tal.

6 st, höjd 8 cm.
8 st, höjd 9 cm.
4 st, höjd 11,5 cm.
7 st, höjd 13 cm.

Bruksslitage. Nagg på största glasen.

Klubbat pris
170
1 926
177
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (19 bud)
4 jul 2018 22:07
170 EUR
4 jul 2018 22:07
163 EUR
4 jul 2018 22:07
150 EUR
4 jul 2018 22:04
140 EUR
4 jul 2018 22:04
133 EUR
4 jul 2018 22:04
125 EUR
4 jul 2018 22:01
115 EUR
4 jul 2018 22:01
105 EUR
4 jul 2018 22:01
100 EUR
4 jul 2018 22:00
94 EUR
4 jul 2018 22:00
89 EUR
4 jul 2018 21:55
67 EUR
4 jul 2018 21:55
62 EUR
4 jul 2018 21:54
57 EUR
4 jul 2018 21:54
52 EUR
4 jul 2018 21:54
47 EUR
4 jul 2018 21:54
42 EUR
4 jul 2018 13:44
35 EUR
4 jul 2018 9:06
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977