1064198

KAROTT, porslin, Kanton, Kina, tidigt 1800-tal.

Polykrom dekor av figurscener. Längd 24,5 cm.

Konditionsrapport

Ytslitage. Fotringsnagg.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Heathcote-Ball

    Anna Heathcote-Ball

    anna.heathcoteball@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    11 000
    1 046 EUR
    1 179 USD

    Budhistorik (56 bud)
    1112 jul 2018 13:4311000SEK
    412 jul 2018 13:4310500SEK
    9A12 jul 2018 13:4310100SEK