VASER, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.

Cylindriska. Dekor i järnrött, blått och grönt med bladverk. Höjd 28 cm.

En med lagad mynning. Bruksslitage.

Klubbat pris
656
58
61
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
26 jun 2018 15:52
656 SEK
26 jun 2018 15:52
611 SEK
26 jun 2018 11:54
606 SEK
26 jun 2018 11:54
556 SEK
25 jun 2018 22:31
505 SEK
25 jun 2018 17:08
455 SEK
25 jun 2018 17:08
450 SEK
20 jun 2018 19:31
400 SEK
20 jun 2018 0:03
350 SEK
20 jun 2018 0:03
350 SEK
19 jun 2018 17:59
300 SEK