Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, chamotterat stengods, signerad, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Signerad Rörstrand Nylund. Höjd 11,5 cm.

Formgivare

Klubbat pris
1 701
152
160
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (23 bud)
9
5 jul 2018 18:34
1 701 SEK
8
5 jul 2018 16:19
1 601 SEK
9
5 jul 2018 16:19
1 600 SEK
9
5 jul 2018 8:20
1 501 SEK
10
5 jul 2018 8:20
1 401 SEK
9
4 jul 2018 7:09
1 301 SEK
8
1 jul 2018 15:26
1 201 SEK
30 jun 2018 15:00
1 101 SEK
30 jun 2018 14:59
1 001 SEK
30 jun 2018 14:59
1 000 SEK
29 jun 2018 22:33
900 SEK
29 jun 2018 22:33
850 SEK
29 jun 2018 18:38
800 SEK
28 jun 2018 22:11
750 SEK
28 jun 2018 22:11
700 SEK
27 jun 2018 23:20
650 SEK
27 jun 2018 23:19
600 SEK
27 jun 2018 23:19
555 SEK
27 jun 2018 23:19
505 SEK
27 jun 2018 23:19
455 SEK
27 jun 2018 21:05
405 SEK
27 jun 2018 21:05
355 SEK
27 jun 2018 20:39
300 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60