1064604

EWALD DAHLSKOG

2 stycken skålar, fajans, Bo Fajans, 1940-tal.

Nr D314 samt D329. Musselformationer med glasyr i blå samt gula toner. Längd 20-35 cm.

Konditionsrapport

Mindre skålen med krackelyr. Smärre slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    716
    68 EUR
    80 USD

    Budhistorik (8 bud)
    3A 6 jul 18:15716SEK
    5 6 jul 18:15666SEK
    3A 6 jul 16:49550SEK