TALLRIKAR, 13 st, porslin, Kina, Qianlong 1736-95.

5+3+3+1 tallrikar med dekor i famille rose-färger. En tallrik med dekor i imari-färger. Diameter 22,5-24 cm.

Slitage. Nagg. Två tallrikar med sprickor, en med lagning.

Klubbat pris
6 666
584
608
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
12
23 jul 2018 14:40
6 666 SEK
13
23 jul 2018 14:40
6 500 SEK
12
23 jul 2018 14:38
6 201 SEK
13
23 jul 2018 14:38
6 001 SEK
12
23 jul 2018 13:59
5 755 SEK
11
23 jul 2018 13:59
5 555 SEK
11
23 jul 2018 12:06
4 555 SEK
10
23 jul 2018 11:45
4 400 SEK
10
23 jul 2018 9:31
4 100 SEK
8
23 jul 2018 9:31
3 900 SEK
10
23 jul 2018 0:38
3 700 SEK
9
23 jul 2018 0:38
3 500 SEK
9
22 jul 2018 15:10
3 300 SEK
8
21 jul 2018 10:48
3 100 SEK
21 jul 2018 10:48
3 011 SEK
19 jul 2018 12:14
2 746 SEK
17 jul 2018 18:32
2 546 SEK
8
17 jul 2018 18:32
2 500 SEK
17 jul 2018 18:18
2 300 SEK
17 jul 2018 17:26
2 100 SEK
17 jul 2018 17:26
2 000 SEK
17 jul 2018 10:23
1 907 SEK
17 jul 2018 10:23
1 807 SEK
16 jul 2018 23:03
1 707 SEK
16 jul 2018 23:03
1 607 SEK
16 jul 2018 22:45
1 600 SEK
16 jul 2018 19:30
1 500 SEK
16 jul 2018 19:00
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14