TALLRIKAR, 6 stycken samt KOPP, porslin, Kina, 1840-tal.

Kantongods. Polykrom dekor av bland annat blomster och fåglar. Tallrikarnas diameter 14,5-18 cm. Koppens höjd 8 cm.

Nagg. Slitage.

Klubbat pris
1 988
175
183
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
6 jul 2018 18:25
1 988 SEK
6 jul 2018 18:25
1 908 SEK
6 jul 2018 18:25
1 788 SEK
6 jul 2018 18:25
1 688 SEK
5 jul 2018 22:44
800 SEK
28 jun 2018 16:36
750 SEK
28 jun 2018 16:36
738 SEK
28 jun 2018 16:36
688 SEK
28 jun 2018 15:17
300 SEK