Skål, Qianlong, Kina, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått. Diameter 18. Höjd 6 cm.

Lagning. Skador. Slitage. Nagg. Har tidigare varit limmad på något.

Klubbat pris
350
33
38
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
26 jun 2018 23:04
350 SEK
24 jun 2018 18:18
300 SEK