SNUSFLASKOR/VASER, 5 stycken, porslin, Kina, 1900-tal.

Den större flaskan Kangxi, omkring 1900. De fyra mindre 1900-tal. Polykrom dekor samt deiokr i underglasyrblått. Höjd 8-11,5 cm.

Slitage. Nagg.

Klubbat pris
1 611
143
149
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
27 jun 2018 12:54
1 611 SEK
27 jun 2018 12:54
1 511 SEK
27 jun 2018 12:54
1 411 SEK
27 jun 2018 12:54
1 311 SEK
27 jun 2018 12:54
1 111 SEK
27 jun 2018 12:54
1 011 SEK
27 jun 2018 12:36
605 SEK
27 jun 2018 12:36
555 SEK
21 jun 2018 18:19
500 SEK
21 jun 2018 18:19
450 SEK
20 jun 2018 23:41
350 SEK
20 jun 2018 19:32
300 SEK