ILMARI TAPIOVAARA, bestick, 143 st, rostfritt stål, "Polar", Hackman, 1900-tal.
11 matgafflar (19,5 cm)
11 matknivar (21)
11 matskedar (20)
11 bordsgafflar (18)
12 bordsknivar (19,5)
12 bordsskedar (18,5)
12 fiskgafflar (19,5)
12 fiskknivar (20,5)
6 smörgåsgafflar (15,5)
12 smörgåsknivar (17)
12 skedar
8 kaffeskedar
6 mindre gafflar
5 serveringsbestick
tårtspade
ostkniv
Bruksslitage. Repor.