Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

LIN UTZON, delvis, 67 servisdelar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.

Tolv mattallrikar, diameter 25 cm.
Tolv förrättstallrikar, diameter 22 cm.
Tolv djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
Tolv assietter, diameter 17 cm.
Tolv äggkoppar, höjd 6 cm.
Två stora serveringsskålar, diameter 24 cm, höjd 11 cm.
Fyra mindre serveringsskålar, diameter 12 cm, höjd 5,5 cm.
En skål med lock, diameter 9 cm, höjd 8 cm.

Bruksslitage med repor. En djup tallrik med fotringsnagg. Lock till mindre skål med nagg.

Möjligen specialbeställning av Royal Copenhagen.

Klubbat pris
6 200
604
702
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
1 jul 2018 20:33
6 200 SEK
1 jul 2018 20:33
6 000 SEK
1 jul 2018 20:33
6 000 SEK
1 jul 2018 0:50
4 200 SEK
30 jun 2018 14:46
4 000 SEK
28 jun 2018 22:44
2 000 SEK
26 jun 2018 20:24
1 255 SEK
26 jun 2018 9:26
1 000 SEK