SERVISDELAR, 74 delar, porslin, "Blå blom", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

13 kaffekoppar med fat (#8261), 15 assietter (#8092), fem tallrikar (#624), sju mattallrikar (#1621), tolv förrättstallrikar (#1623), tolv djupa tallrikar (#1616 samt 304), kaffekanna (#8189), sockerskål med lock (#8142), serveringsskål samt sju uppläggningsfat.

Två extra kaffekoppsfat samt vas, "empire", Bing & Gröndahl medföljer. Andrasortering. Cirka fyra delar nagg. Bruksslitage.

Klubbat pris
6 700
591
617
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
3 jul 2018 15:00
6 700 SEK
3 jul 2018 14:59
6 500 SEK
3 jul 2018 14:59
6 500 SEK
3 jul 2018 14:57
6 200 SEK
3 jul 2018 14:57
6 000 SEK
3 jul 2018 14:34
5 200 SEK
3 jul 2018 14:34
5 000 SEK
2 jul 2018 23:14
4 800 SEK
27 jun 2018 20:41
4 500 SEK
27 jun 2018 1:32
2 500 SEK
26 jun 2018 21:44
1 000 SEK
26 jun 2018 16:42
300 SEK