LIN UTZON, delvis, 52 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.

Nio mattallrikar, diameter 25 cm.
Nio förrättstallrikar, diameter 22 cm.
Nio djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
Nio assietter, diameter 17 cm.
Nio äggkoppar, höjd 6 cm.
Två stora serveringsskålar, diameter 24 cm, höjd 11 cm.
Fyra mindre serveringsskålar, diameter 12 cm, höjd 5,5 cm.
En skål med lock, diameter 9 cm, höjd 8 cm.

Bruksslitage med repor. Två små serveringsskålar med nagg.

Möjligen speciallbeställning från Royal Copenhagen.

Klubbat pris
4 450
393
410
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
7 jul 2018 21:39
4 450 SEK
7 jul 2018 21:39
4 250 SEK
7 jul 2018 21:26
4 000 SEK
7 jul 2018 20:47
3 800 SEK
6 jul 2018 1:12
3 600 SEK
6 jul 2018 1:12
3 500 SEK
2 jul 2018 15:47
3 400 SEK
2 jul 2018 15:47
3 200 SEK
1 jul 2018 20:30
3 000 SEK
29 jun 2018 10:48
1 000 SEK