Nio mattallrikar, diameter 25 cm.
Nio förrättstallrikar, diameter 22 cm.
Nio djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
Nio assietter, diameter 17 cm.
Nio äggkoppar, höjd 6 cm.
Två stora serveringsskålar, diameter 24 cm, höjd 11 cm.
Fyra mindre serveringsskålar, diameter 12 cm, höjd 5,5 cm.
En skål med lock, diameter 9 cm, höjd 8 cm.
Bruksslitage med repor. Två små serveringsskålar med nagg.
Möjligen speciallbeställning från Royal Copenhagen.