LIN UTZON, delvis, 55 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.

Tolv mattallrikar, diameter 25 cm.
Tolv förrättstallrikar, diameter 22 cm.
Tolv djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
Tolv assietter, diameter 17 cm.
Två stora serveringsskålar, diameter 24 cm, höjd 11 cm.
Fyra mindre serveringsskålar, diameter 12 cm, höjd 5,5 cm.
En skål med lock, diameter 9 cm, höjd 8 cm.

Bruksslitage med repor. En mindre serveringsskål med nagg.

Möjligen specialbeställning från Royal Copenhagen.

Klubbat pris
8 000
706
737
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
10 aug 2018 21:23
8 000 SEK
11
10 aug 2018 21:23
7 800 SEK
10 aug 2018 21:21
7 600 SEK
11
10 aug 2018 21:21
7 400 SEK
11
10 aug 2018 21:21
7 201 SEK
10 aug 2018 21:21
7 001 SEK
11
10 aug 2018 21:21
6 900 SEK
10 aug 2018 21:20
6 700 SEK
11
10 aug 2018 21:20
6 500 SEK
10 aug 2018 21:19
6 300 SEK
11
10 aug 2018 21:19
6 100 SEK
10 aug 2018 21:19
6 000 SEK
10 aug 2018 20:54
5 200 SEK
11
10 aug 2018 20:54
5 000 SEK
11
10 aug 2018 12:48
4 200 SEK
10
10 aug 2018 12:47
4 000 SEK
11
10 aug 2018 12:47
4 000 SEK
10
9 aug 2018 20:08
3 600 SEK
9
9 aug 2018 11:00
3 400 SEK
8
7 aug 2018 0:06
3 200 SEK
6 aug 2018 23:02
3 000 SEK
6 aug 2018 15:21
2 600 SEK
4 aug 2018 14:18
1 600 SEK
3 aug 2018 23:24
1 000 SEK
3 aug 2018 16:44
800 SEK
3 aug 2018 14:07
500 SEK
3 aug 2018 11:57
300 SEK