Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

BESTICKUPPSÄTTNING, 99 delar, "Creation Peter", nysilver, 1900-talets andra hälft.

Med träskaft och blad delvis i stål. Tolv matgafflar, elva matknivar, elva matskedar, tolv bordsgafflar, tolv bordsknivar, tolv bordsskedar, tolv dessertskedar, tolv teskedar, fem serveringsbestick. Längd 14- 24 cm.

Bruksskick. Ett avslut saknas på en serveringssked. Ett skaft löst på en matgaffel.

Klubbat pris
4 601
448
521
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
3 jul 2018 17:24
4 601 SEK
3 jul 2018 17:24
4 500 SEK
2 jul 2018 17:37
4 311 SEK
2 jul 2018 17:37
4 111 SEK
2 jul 2018 17:37
4 000 SEK
2 jul 2018 17:36
3 200 SEK
2 jul 2018 17:36
3 000 SEK
2 jul 2018 17:35
2 200 SEK
2 jul 2018 17:35
2 000 SEK
2 jul 2018 17:35
1 600 SEK
2 jul 2018 17:35
1 500 SEK
2 jul 2018 12:10
1 100 SEK
2 jul 2018 12:10
1 000 SEK
1 jul 2018 0:17
900 SEK
30 jun 2018 18:13
850 SEK
28 jun 2018 9:52
700 SEK
28 jun 2018 9:52
650 SEK
26 jun 2018 23:36
550 SEK
26 jun 2018 23:36
500 SEK
26 jun 2018 12:14
300 SEK