BESTICKUPPSÄTTNING, 99 delar, "Creation Peter", nysilver, 1900-talets andra hälft.

Med träskaft och blad delvis i stål. Tolv matgafflar, elva matknivar, elva matskedar, tolv bordsgafflar, tolv bordsknivar, tolv bordsskedar, tolv dessertskedar, tolv teskedar, fem serveringsbestick. Längd 14- 24 cm.

Bruksskick. Ett avslut saknas på en serveringssked. Ett skaft löst på en matgaffel.

Klubbat pris
4 601
404
429
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
3 jul 2018 17:24
4 601 SEK
3 jul 2018 17:24
4 500 SEK
2 jul 2018 17:37
4 311 SEK
2 jul 2018 17:37
4 111 SEK
2 jul 2018 17:37
4 000 SEK
2 jul 2018 17:36
3 200 SEK
2 jul 2018 17:36
3 000 SEK
2 jul 2018 17:35
2 200 SEK
2 jul 2018 17:35
2 000 SEK
2 jul 2018 17:35
1 600 SEK
2 jul 2018 17:35
1 500 SEK
2 jul 2018 12:10
1 100 SEK
2 jul 2018 12:10
1 000 SEK
1 jul 2018 0:17
900 SEK
30 jun 2018 18:13
850 SEK
28 jun 2018 9:52
700 SEK
28 jun 2018 9:52
650 SEK
26 jun 2018 23:36
550 SEK
26 jun 2018 23:36
500 SEK
26 jun 2018 12:14
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

216. Carl Hörvik, trädgårdsstolar, ett par, möjligen tillverkade av Thulins vagnfabrik, Skillingaryd.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
Fair warning
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Fair warning
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK