TALLRIKAR, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i imarifärger, med motiv av växtligheter samt landskap, diameter 22,2-22,6 cm.

Slitage, mistor, nagg, en med kantspricka.

Klubbat pris
1 522
147
169
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
3 jul 2018 15:28
1 522 SEK
3 jul 2018 15:28
1 422 SEK
3 jul 2018 13:46
1 322 SEK
3 jul 2018 13:46
1 222 SEK
3 jul 2018 9:24
450 SEK
3 jul 2018 9:24
400 SEK
3 jul 2018 9:19
300 SEK