BESTICK, 16 delar, bl.a Wahlström, 1800-tal.

10 skedar + 2 gafflar Johan Wahlström, Jönköping, 1830-tal
1 sked Carl Gustaf Herpel, Stockholm 1809
1 gaffel, Hans Georg Tillström, Stockholm 1807
1 sked Adolf Zethelius, Stockholm 1821
1 sked Gustaf Möllenborg, Stockholm, otydlig årsstämpel

Totalvikt ca 1008 gram

Anlupen. Smärre slitage. Märken.

Klubbat pris
2 711
239
250
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
30 jun 2018 12:54
2 711 SEK
30 jun 2018 12:54
2 511 SEK
30 jun 2018 12:53
2 206 SEK
30 jun 2018 12:53
2 006 SEK
29 jun 2018 23:49
1 500 SEK