ANNA EHRNER, 109 delar, glas, "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.

Tolv champagneglas, höjd 24 cm.
Tolv rödvinsglas, höjd 22 cm.
Tolv vitvinsglas, höjd 21 cm.
Tolv starkvinsglas, höjd 15 cm.
Tolv whiskey-glas, höjd 10 cm.
Tolv sherryglas, höjd 16 cm.
Tolv konjaksglas, höjd 11,5 cm.
Tolv likörglas, höjd 14 cm.
Tolv selterglas, höjd 8 cm.
En ishink, höjd 21,5 inkl handtag.

Två karaffer (ej "Line") medföljer.

Bruksslitage. Ishink med nagg.

Klubbat pris
6 000
523
547
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (31 bud)
20 jul 2018 15:15
6 000 SEK
20 jul 2018 15:12
5 800 SEK
20 jul 2018 15:12
5 600 SEK
20 jul 2018 15:12
5 500 SEK
20 jul 2018 15:09
5 400 SEK
20 jul 2018 15:09
5 200 SEK
20 jul 2018 15:06
5 000 SEK
20 jul 2018 15:06
5 000 SEK
20 jul 2018 15:04
4 800 SEK
20 jul 2018 15:04
4 700 SEK
20 jul 2018 15:03
4 600 SEK
20 jul 2018 15:02
4 400 SEK
8
20 jul 2018 15:02
4 200 SEK
20 jul 2018 15:02
4 200 SEK
8
20 jul 2018 15:01
4 000 SEK
20 jul 2018 13:26
3 800 SEK
20 jul 2018 12:51
3 600 SEK
19 jul 2018 23:49
3 400 SEK
19 jul 2018 15:34
3 200 SEK
19 jul 2018 15:04
3 000 SEK
16 jul 2018 23:18
2 800 SEK
16 jul 2018 17:01
2 600 SEK
16 jul 2018 0:00
2 400 SEK
15 jul 2018 22:28
2 200 SEK
14 jul 2018 12:41
2 000 SEK
14 jul 2018 0:16
1 900 SEK
14 jul 2018 0:16
1 800 SEK
14 jul 2018 0:16
1 800 SEK
13 jul 2018 23:04
1 700 SEK
13 jul 2018 23:04
1 600 SEK
13 jul 2018 20:06
1 500 SEK