Arne Jones E1299

TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.

Blå dekor av blommor och bladverk. Diameter 24 cm.

Slitage. Glasyrmistor. Tillverkningsdefekter. Nagg.

Klubbat pris
1 601
152
174
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 aug 2018 16:05
1 601 SEK
14 aug 2018 16:05
1 501 SEK
11 aug 2018 16:18
1 500 SEK
11 aug 2018 15:15
1 000 SEK
10 aug 2018 14:42
600 SEK
7 aug 2018 23:30
300 SEK