STRÖARE, GRÄDDKANNA, DOSA, silver, 1800-tal och 1900-tal.

Ströaren, England, 1900-tal. Gräddkannan, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1831. Dosa, Holland. Höjd mellan 4-21 cm. Total vikt ca 263 gram.

Slitage. Gräddkannan med lagning.

Klubbat pris
3 603
314
329
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
31 jul 2018 11:11
3 603 SEK
31 jul 2018 11:11
3 500 SEK
31 jul 2018 10:38
3 201 SEK
31 jul 2018 10:38
3 001 SEK
30 jul 2018 19:52
2 600 SEK
30 jul 2018 19:52
2 400 SEK
30 jul 2018 12:45
2 200 SEK
30 jul 2018 12:44
2 000 SEK
30 jul 2018 12:44
2 000 SEK
30 jul 2018 12:44
1 700 SEK
30 jul 2018 12:44
1 600 SEK
29 jul 2018 19:56
1 211 SEK
26 jul 2018 22:23
1 111 SEK
26 jul 2018 22:22
1 100 SEK
26 jul 2018 22:22
1 000 SEK
26 jul 2018 22:06
651 SEK
26 jul 2018 22:06
601 SEK
26 jul 2018 22:02
550 SEK
26 jul 2018 22:02
500 SEK
24 jul 2018 18:27
300 SEK