ANNA EHRNER, 44, glas, "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.

14 highball-glas, höjd 15 cm.
14 whiskey-glas, höjd 10 cm.
14 selterglas, höjd 8,5 cm.
En kanna, höjd 22 cm.
En skål, diameter 30 cm, höjd 15 cm.

Ett extra highball-glas (med nagg) medföljer

Bruksslitage. Skål med nagg. Skål och kanna saknar svart färg på rand.

Klubbat pris
2 270
200
209
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
11 jul 2018 22:04
2 270 SEK
11 jul 2018 17:28
2 070 SEK
11 jul 2018 17:28
2 000 SEK
10 jul 2018 12:50
1 760 SEK
9 jul 2018 8:50
1 660 SEK
9 jul 2018 8:50
1 615 SEK
9 jul 2018 8:44
1 510 SEK
9 jul 2018 8:42
1 460 SEK
7 jul 2018 22:41
1 300 SEK
5 jul 2018 23:50
1 200 SEK
4 jul 2018 14:11
1 160 SEK
3 jul 2018 9:04
1 060 SEK
3 jul 2018 9:04
1 000 SEK
3 jul 2018 7:51
650 SEK
3 jul 2018 7:51
600 SEK
3 jul 2018 7:49
550 SEK
3 jul 2018 7:49
500 SEK
2 jul 2018 22:20
300 SEK