PASTEJFORM, lergods, empire, 1800-talets början.

Dekor av antikiserande figurala motiv och blomstergirlander, på locket liggande lejon. Längd 30 cm. Tillverkarstämpel AH.

Spricka. Nagg.

Klubbat pris
175
1 983
183
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (15 bud)
13 jul 2018 10:00
175 EUR
11 jul 2018 7:08
165 EUR
11 jul 2018 7:08
160 EUR
9 jul 2018 16:57
150 EUR
9 jul 2018 16:57
140 EUR
9 jul 2018 10:44
120 EUR
9 jul 2018 9:59
110 EUR
9 jul 2018 9:59
100 EUR
7 jul 2018 22:39
60 EUR
6 jul 2018 16:15
55 EUR
6 jul 2018 16:14
50 EUR
6 jul 2018 16:14
45 EUR
6 jul 2018 16:14
40 EUR
6 jul 2018 16:14
35 EUR
6 jul 2018 13:32
30 EUR