LJUSSTAKAR, ett par, brons, gustavianska, sent 1700-tal.

Balusterformat skaft med räfflad dekor. Urnformade ljuspipor. Rund fot. Höjd 27 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagning i fot.

Klubbat pris
1 750
153
160
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
31 jul 2018 18:10
1 750 SEK
31 jul 2018 18:10
1 650 SEK
30 jul 2018 20:52
1 502 SEK
30 jul 2018 20:52
1 402 SEK
27 jul 2018 10:14
1 300 SEK
27 jul 2018 10:14
1 200 SEK
27 jul 2018 10:14
950 SEK
27 jul 2018 10:14
900 SEK
27 jul 2018 10:13
770 SEK
27 jul 2018 10:13
720 SEK
26 jul 2018 16:56
350 SEK
24 jul 2018 10:16
300 SEK