SERVISDELAR, 46 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets första hälft/mitt.

Fem kaffekoppar med fat (719), höjd 6,5 cm.
Tio kaffekoppar med fat (626), höjd 7 cm.
Sex kaffekoppar med fat (756), höjd 7 cm.
Tio assietter (574), diameter 17 cm.
Fyra mindre assietter (576), diameter 14,5 cm.
En kaffekanna med lock (519), höjd 24,5 cm.
En gräddkanna (521), höjd 8 cm.
En skål (511), diameter 17 cm.
Två fat (547), mått 18x14 cm.
Två fat (548), mått 23x18 cm.
Ett fat (532), mått 31x24,5 cm.
Två äggkoppar (115), höjd 6 cm.
En ljusstake (3303), höjd 11 cm.

Två extra fat (626), ett extra fat (756) med nagg medföljer.

Bruksslitage. Två fat (719), skål (511), två assietter (574) samt två äggkoppar (115) med nagg. En kopp (719) med spricka.

Klubbat pris
6 700
591
617
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
15 jul 2018 19:21
6 700 SEK
15 jul 2018 19:21
6 500 SEK
15 jul 2018 15:14
5 200 SEK
15 jul 2018 15:14
5 000 SEK
15 jul 2018 10:47
4 800 SEK
15 jul 2018 8:15
3 600 SEK
15 jul 2018 1:25
3 400 SEK
12 jul 2018 10:48
3 000 SEK
9 jul 2018 23:58
2 400 SEK
9 jul 2018 17:40
2 200 SEK
8 jul 2018 19:10
1 500 SEK