MATSERVIS, flintgods, ca 73 delar, "Skåne", VDN, Rörstrand.

Motiv av skånska slott. Bla. Trolleholm, Widtsköfle, Vanås, Böllinge Kloster Bosjökloster, Hackeberga, Örtofta, Krapperup, Tosterup, Svenstorp och Hjularöd.
17 flata mattallrikar, 17 djupa mattallrikar, 27 assietter, , 1 terrin med lock, 2 saladiärer, 8 serveringsfat i olika storlekar, 1 såsbåt.

Åldersrelaterat slitage. Smärre nagg.

Klubbat pris
7 700
680
709
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
10
11 aug 2018 20:35
7 700 SEK
9
11 aug 2018 20:35
7 500 SEK
10
11 aug 2018 20:35
7 500 SEK
9
11 aug 2018 20:24
7 000 SEK
8
11 aug 2018 19:01
6 450 SEK
11 aug 2018 10:52
6 000 SEK
11 aug 2018 9:01
3 200 SEK
11 aug 2018 8:50
3 000 SEK
10 aug 2018 19:55
2 800 SEK
5 aug 2018 16:32
2 000 SEK
4 aug 2018 13:38
1 350 SEK
4 aug 2018 13:24
1 250 SEK
3 aug 2018 21:00
700 SEK