BESTICKSERVIS, 58 delar, silver, modell "Svensk rund", GAB, 1910-tal. Total vikt 2529 g.

Sex matgafflar, längd 21 cm.
Sex matskedar, längd 22 cm.
Sex lunchgafflar, längd 18 cm.
Fyra lunchknivar, längd 21,5 cm.
Sex lunchskedar, längd 19 cm.
Åtta tårtgafflar, längd 14 cm.
Sex teskedar, längd 14 cm.
Sex kaffeskedar, längd 12,5 cm.
Fyra äggskedar, ländg 14,5 cm.
Två serveringsskedar, längd 18 cm.
En hålslev, längd 20 cm.
En soppslev, längd 20 cm.
En soppslev, längd 37 cm.
En tårtspade, längd 23 cm.

Slitage med mindre anlöpningar. Gravyrer.

Klubbat pris
5 603
490
516
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
19 jul 2018 16:22
5 603 SEK
19 jul 2018 16:22
5 403 SEK
19 jul 2018 16:20
5 203 SEK
19 jul 2018 16:20
5 003 SEK
13 jul 2018 1:08
4 800 SEK
12 jul 2018 17:51
300 SEK