MOCCASERVISDELAR, 23 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen samt Bing och Gröndal, 1900-tal.

Består av:
8 fat, Bing och gröndal, diameter 17,5 cm.
Tre koppar med 10 fat, Bing och Gröndal, diameter på fat 13,5 cm (tre skadade fat).
Sju koppar, royal copenhagen.
Ett fat, royal copenhagen, diameter 25 cm (nagg).
En kaffekanna med lock, Royal Copenhagen total höjd 22 cm.
En sockerskål med lock, Royal Copenhagen, längd 13,5 cm.
En gräddkanna, Royal Copenhagen, höjd 7,5 cm.
En gräddkanna, Bing & Gröndal.

Slitage, fåtal med nagg samt fåtal med sprickor.

Klubbat pris
1 250
110
115
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
29 jul 2018 14:04
1 250 SEK
29 jul 2018 14:02
1 200 SEK
24 jul 2018 10:50
1 000 SEK
22 jul 2018 14:09
700 SEK