SERVIS, 109 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

Tolv mattallrikar, 14 förrättstallrikar, 15 assietter, tolv skålar, 20 kaffekoppar med fat, 15 tekoppar med fat, sex äggkoppar, tre askfat, tre ljusstakar, fyra serveringsfat, tre serveringsskålar, såskanna, smörterrin.

Bruksskick. Ca 13 delar med nagg. Ca fyra delar med sprickor. Ställvis missfärgningar och färgbortfall.

Klubbat pris
8 200
724
755
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
31 jul 2018 13:02
8 200 SEK
31 jul 2018 13:00
8 000 SEK
31 jul 2018 12:59
7 800 SEK
31 jul 2018 12:59
7 600 SEK
31 jul 2018 12:58
7 400 SEK
31 jul 2018 12:57
7 200 SEK
31 jul 2018 12:56
7 000 SEK
31 jul 2018 12:54
6 800 SEK
31 jul 2018 12:54
6 600 SEK
31 jul 2018 12:53
6 400 SEK
31 jul 2018 12:53
6 200 SEK
31 jul 2018 12:52
6 000 SEK
31 jul 2018 12:51
5 800 SEK
31 jul 2018 12:50
5 600 SEK
31 jul 2018 12:50
5 400 SEK
31 jul 2018 9:29
5 200 SEK
31 jul 2018 9:28
5 000 SEK
31 jul 2018 9:28
5 000 SEK
27 jul 2018 10:15
4 800 SEK
25 jul 2018 9:50
3 000 SEK
24 jul 2018 21:28
1 200 SEK