ELIS BERGH, glasservis, 6 + 20 delar, "Rosersberg" och "Bergh", Kosta, 1900-talets andra hälft.

Fasettslipad dekor. Sex starkvinsglas, höjd 11,5 cm. 20 vinglas, höjd 13 cm.

Ställvis slitage. Cirka två delar med nagg samt en del med smärre fotnagg.

Klubbat pris
400
35
37
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
4 aug 2018 19:49
400 SEK
4 aug 2018 17:15
350 SEK
28 jul 2018 11:13
300 SEK