BESTICKSERVIS, 118 dlr importstämplat silver, Chippendale-liknande modell

12 matgafflar, längd 21 cm, 790g
12 matknivar, längd 23 cm
12 fiskknivar, längd 17,5 cm, 460g
12 fiskknivar, längd 20,5 cm, 590g
6 matskedar, längd 21, 390g
12 mindre gafflar, längd 17,5 cm, 490g
12 mindre knivar, längd 20,5 cm
5 dessertskedar, längd 17,5 cm
218g
6 kaffeskedar, längd 10,5 cm, 70g
4 div serveringsbestick, längd 14-19 cm, 165g
6 smörgåsgafflar, längd 14 cm, 150g
12 smörgåsknivar, längd 17 cm
7 skedar, längd 13,5 cm, 170g

Ca 3000g (exkl knivar med stålblad.)
Monogram med bokstaven M

Smärre slitage.

Klubbat pris
9 000
794
829
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
9 jul 2018 20:16
9 000 SEK