BESTICKSERIVS, 132 delar, silver, modell Märtha, Juvelerare H Andersson, Göteborg, 1930-tal

12 matknivar, 21 cm
12 matgafflar, 21 cm
12 matskedar, 21,5 cm
12 bordsknivar, 17,5 cm
11 bordsgafflar, 18 cm
11 bordsskedar, 18,5 cm
12 fiskgafflar, 18 cm
12 fiskknivar, 20,5 cm
11 assiettgafflar, 14,5 cm
6 fruktknivar, 16 cm
2 smörknivar, 20 cm
9 moccaskedar 11 cm
7 kaffeskedar 12,5
1 trancherkniv, 21,5 cm
2 såsskedar, 17 cm

Vikt, utan knivar med stålblad, ca 4530 gram

Gravyr. Slitage. Märken.

Klubbat pris
13 650
1 205
1 257
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
4 aug 2018 16:23
13 650 SEK
4 aug 2018 16:23
13 500 SEK
3 aug 2018 17:21
13 101 SEK
3 aug 2018 17:21
12 601 SEK
1 aug 2018 22:57
11 500 SEK
1 aug 2018 22:57
11 000 SEK
1 aug 2018 22:57
10 500 SEK
1 aug 2018 22:57
10 000 SEK
1 aug 2018 22:56
9 700 SEK
1 aug 2018 22:56
9 500 SEK
27 jul 2018 22:06
9 000 SEK