KAFFEKANNOR, 2 stycken, silver, bland annat Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1913.

På lejontassar. Lockknoppar i form av kotte samt blomma. Handtag av svärtat trä. Höjd 15-22 cm. Total vikt 820 g.

Smärre slitage. Handtag med lagning.

Klubbat pris
2 601
231
241
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
17 jul 2018 20:33
2 601 SEK
16 jul 2018 22:26
2 401 SEK
16 jul 2018 22:26
2 400 SEK
10 jul 2018 22:29
2 200 SEK
10 jul 2018 22:29
2 001 SEK
10 jul 2018 20:07
2 000 SEK