GRÄDDKANNA, silver, nyrokoko, signerad A.W.W., Moskva Ryssland 1870-80-tal. Ca 203 g.

Svängd form med åsar, utsirade tassfötter, svängt handtag. Invändigt förgylld. Höjd 12 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre repor.

Klubbat pris
1 200
114
130
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
18 jul 2018 22:53
1 200 SEK
18 jul 2018 22:53
1 150 SEK
18 jul 2018 22:34
1 100 SEK
18 jul 2018 22:34
1 000 SEK
18 jul 2018 13:35
950 SEK
18 jul 2018 13:35
900 SEK
18 jul 2018 13:35
900 SEK
17 jul 2018 6:59
850 SEK
17 jul 2018 6:59
800 SEK
15 jul 2018 13:52
750 SEK
15 jul 2018 13:52
700 SEK
15 jul 2018 10:54
650 SEK
15 jul 2018 6:51
600 SEK
13 jul 2018 21:36
550 SEK
13 jul 2018 19:11
500 SEK
13 jul 2018 19:11
500 SEK
10 jul 2018 22:22
450 SEK
10 jul 2018 22:22
400 SEK
10 jul 2018 18:55
300 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46