Hilkka-Liisa Ahola

(Finland, 1920-2009)
Hilkka-Liisa Ahola
(Finland, 1920-2009)

HILKKA-LIISA AHOLA, tallrikar, 12 st, 'Solros', fajans, i produktion 1960-75.

6 flata tallrikar, diameter 20 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 18 cm.

Sedvanligt slitage. En tallrik med kantnagg.

Klubbat pris
190
2 153
198
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (16 bud)
22 jul 2018 20:59
190 EUR
22 jul 2018 20:58
180 EUR
22 jul 2018 20:58
170 EUR
14 jul 2018 0:20
160 EUR
14 jul 2018 0:20
150 EUR
14 jul 2018 0:20
145 EUR
14 jul 2018 0:17
119 EUR
14 jul 2018 0:17
109 EUR
14 jul 2018 0:17
94 EUR
14 jul 2018 0:17
89 EUR
14 jul 2018 0:17
70 EUR
14 jul 2018 0:17
65 EUR
14 jul 2018 0:17
50 EUR
14 jul 2018 0:17
45 EUR
13 jul 2018 21:31
35 EUR
13 jul 2018 16:18
30 EUR