SERVISDELAR, 49 delar, porslin, "musselmalet", Royal Copenhagen.

2 mattallrikar, helblond, 1/1085, 23 cm
1 djup tallrik, 1/168, 21 cm
2 assietter, helblond, 1/1086, 20 cm
2 förrättstallrikar, helblond, 1/1087, 17,5 cm
1 assiett, 1/81, 16 cm
5 äggkoppar, 1/542
1 skål, 1/1142, 11 cm
4 kakfat, 1/504
2 uppläggningsfat, helblond, 26,5 x 23 resp 30 x 24 cm
1 skål, helblond, 1/1061, 23 cm
1 sockerskål med lock, 1/657
1 kaffekanna, 1/519
1 tekanna, 1/259
1 mjölkkanna, 1/522
2 gräddkannor, varav en helblond, 1/1031 resp 1/521
salt- och pepparkar
1 kanna, 1/450
2 buljongkoppar, 1/2199
1 såssnipa, 1/583
1 såsskål, 1/587
2 ljusstakar, 1/3303
4 moccakoppar med fat, 1/298
1 uppläggningsfat, 1/552
1 underlägg, 1/2058
1 smörkupa, 1/502
1 bägare, 1/2158
1 bägare, 1/2183
1 askfat, 1/1
1 askfat, helblond, 1/1001
1 fat, 1/2199, 16,5 cm
1 fat, 75-78, 16 cm

Bruksslitage. Äggkoppar med slitage och tillverkningsdefekter. Ett askfat med nagg.
Assiett, mjölkkanna samt kakfat andrasortering.

Klubbat pris
12 950
1 149
1 199
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
23 jul 2018 17:32
12 950 SEK
23 jul 2018 17:32
12 450 SEK
23 jul 2018 17:30
12 000 SEK
23 jul 2018 17:30
11 500 SEK
23 jul 2018 17:07
8 000 SEK
22 jul 2018 22:28
6 000 SEK
20 jul 2018 12:30
5 000 SEK
19 jul 2018 0:09
3 533 SEK
16 jul 2018 23:26
3 333 SEK
16 jul 2018 23:10
1 000 SEK
16 jul 2018 19:27
600 SEK
16 jul 2018 17:52
300 SEK