KANNA, porslin, troligen Japan, omkring sekelskiftet 1900.

Dekor av bambu i underglasyrblått. Mässingshänkel. Höjd ca 29 cm.

Slitage. Krackelyr. Lagning. Tillverkningsdefekter. Missfärgningar.

Klubbat pris
1 400
122
128
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
23 jul 2018 15:43
1 400 SEK
23 jul 2018 15:42
1 300 SEK
23 jul 2018 15:42
1 205 SEK
23 jul 2018 15:42
1 105 SEK
23 jul 2018 15:42
1 005 SEK
23 jul 2018 15:42
955 SEK
23 jul 2018 15:42
905 SEK
23 jul 2018 15:42
855 SEK
23 jul 2018 15:42
805 SEK
23 jul 2018 15:42
755 SEK
23 jul 2018 15:42
705 SEK
23 jul 2018 15:41
655 SEK
23 jul 2018 15:41
605 SEK
23 jul 2018 12:41
555 SEK
23 jul 2018 12:41
505 SEK
22 jul 2018 18:39
350 SEK
19 jul 2018 7:50
300 SEK