SOPPTALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, i europeisk modell, med centrerad blombukett inom medalj, diameter 22,5 cm.

Slitage, glasyrnagg. En med spricka samt nagg. En med spricka.

Klubbat pris
1 200
106
111
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
12 aug 2018 17:53
1 200 SEK
10 aug 2018 11:22
400 SEK
7 aug 2018 15:07
350 SEK
6 aug 2018 22:56
300 SEK