EVA BENGTSSON, kanna samt skål, chamotterat stengods, signerade.

Flerfärgad glasyr samt delvis inristad dekor. Kannans höjd 21 cm. Skålens diameter 14 cm, höjd 7 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
650
58
60
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
27 jul 2018 14:03
650 SEK
27 jul 2018 13:49
600 SEK
27 jul 2018 13:49
550 SEK
27 jul 2018 8:07
500 SEK
27 jul 2018 8:07
450 SEK
26 jul 2018 14:53
400 SEK
26 jul 2018 14:53
350 SEK
20 jul 2018 21:05
300 SEK