KAFFESERVIS, 3 delar , silver. GAB, Stockholm, 1937

Kaffekanna, mjölkkanna samt sockerskål. Invändigt förgyllda. Bukig form på svängda bladfötter, på livet bladgravyr, kannan med fällbart lock och krönande blommor. Höjd 13-25 cm. Vikt ca 1405 gram

Anlupen. Smärre slitage.

Klubbat pris
4 250
371
388
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
29 jul 2018 18:22
4 250 SEK
29 jul 2018 18:22
4 050 SEK
29 jul 2018 12:46
3 450 SEK
29 jul 2018 12:46
3 250 SEK
21 jul 2018 8:12
3 000 SEK
20 jul 2018 23:42
1 000 SEK