Edvin Ollers

(Sverige, 1888-1959)
Edvin Ollers
(Sverige, 1888-1959)

EDVIN OLLERS, glasservis, 69 delar, "Elon", Kosta, 1900-talets mitt

Med pantograferad dekor.

12 ölglas, 13 cm
12 vinglas 12 cm
11 selterglas, 7,5 cm
11 likörglas, 9 cm
12 starkvin, 9 cm
11 sherryglas, 8 cm

Smärre nagg och slitage

Formgivare

Klubbat pris
1 600
139
146
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
2 aug 2018 18:02
1 600 SEK
2 aug 2018 18:02
1 500 SEK
1 aug 2018 23:23
1 400 SEK
1 aug 2018 21:45
1 300 SEK
1 aug 2018 21:45
1 200 SEK
1 aug 2018 21:45
1 200 SEK
1 aug 2018 12:47
1 100 SEK
31 jul 2018 21:45
1 000 SEK
31 jul 2018 21:45
950 SEK
31 jul 2018 21:45
901 SEK
31 jul 2018 21:45
851 SEK
31 jul 2018 21:45
801 SEK
31 jul 2018 21:44
751 SEK
31 jul 2018 21:44
701 SEK
31 jul 2018 21:44
651 SEK
31 jul 2018 21:44
601 SEK
31 jul 2018 20:56
551 SEK
29 jul 2018 22:30
501 SEK
29 jul 2018 22:30
500 SEK
29 jul 2018 22:20
451 SEK
29 jul 2018 22:20
401 SEK
29 jul 2018 15:06
351 SEK
29 jul 2018 15:06
301 SEK
27 jul 2018 5:41
300 SEK